Наши хармоникаши на Међународном фестивалу “Goldene Biene” у Бечу

Наши хармоникаши на Међународном фестивалу “Goldene biene” у Бечу

На овогодишњем музичком Међународном фестивалу “Goldene biene” (Златна пчела) који је организован у Бечу 18. априла, Уметничку школу “Стеван Мокрањац” из Неготина, у најбољем светлу, представили су млади хармоникаши Алекса Микуловић, Дамјан Добрић и Александра Думитрашковић из класе Драгане Мариновић-Симоновић. Наступили су у другом делу програма у којем је било више од 60 учесника.

Алекса Микуловић је ученик 2. разреда који тек бележи своје прве резултате на такмичењима, Дамјан Добрић је ученик 3. разреда који је освојио по други пут заредом титулу лауреата на “Акордеон-фесту”, док је Александра Думитрашковић, ученица 4. разреда била прошлогодишња представница хармоникаша на Репубилчком фестивалу Заједнице музичких и балетских школа Србије.