Пето меморијално такмичење дувача и камерних ансамбала “Миле Пауновић”

29. МАРТ 2020. У ЗНАКУ МИЛЕТА ПАУНОВИЋА И 5. МЕМОРИЈАЛНОГ ТАКМИЧЕЊА У ЊЕГОВУ ЧАСТ!

И ове године УШ “Стеван Мокрањац” организује меморијално такмичење дувача у част музичке легенде Неготинске крајине, Милета Пауновића, који је без сумње и заслужио да се његово име памти и преноси на нове генерације младих музичара, како наше школе, тако и нашег града.

Учешћем на традиционалним такмичењима музичких школа и академија Србије, скренуо је пажњу ширe јавности освајајући многе награде и признања, такође и активним радом у неколико културно-уметничких друштава. Као солиста или члан оркестра био је често гост радио и телевизијских емисија.

Са својим ученицима освајао је све најпрестижније награде, а постхумно, добија Награду за животно дело Заједнице музичких и балетских школа Србије.

Из године у годину, ово меморијално такмичење постаје све масовније и озбиљније, а постепено добија и међународни карактер због наше сарадње са музичким школама наших прекограничних суседа.

Молимо учеснике 5. меморијалног такмичења “Миле Пауновић” да преузму пропозиције и попуне ПРИЈАВУ најкасније до 21.03.2020. год. Исту доставити на обе и-мејл адресe наше школе mokranjacneg@gmail.com или mokranjacneg@ptt.rs. Видимо се у Неготину 29.03.2020. год. Добро нам дошли!

ТАКМИЧЕЊЕ ДУВАЧА И КАМЕРНИХ АНСАМБАЛА – ПРОПОЗИЦИЈЕ

ПРИЈАВА –  МЕМОРИЈАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ “МИЛЕ ПАУНОВИЋ” (Исти формулар користите да пријавите, како дуваче, тако и камерне саставе)

РЕДОСЛЕД НАСТУПА ПО КАТЕГОРИЈАМА (објављује се када прође рок за пријаве)

Такмичарска књижица – Сатница и редослед наступа такмичара(објавићемо је када се заврше сви распореди наступа):

Великан  Проф. Миле Пауновић

Маестро Миле Пауновић и Балкански Источници