РЕЗУЛТАТИ ТРЕЋЕГ МЕМОРИЈАЛНОГ ТАКМИЧЕЊА ДУВАЧА И КАМЕРНИХ АНСАМБАЛА “МИЛЕ ПАУНОВИЋ”, 2018. год.

Честитамо успешнима, а још једном се посебно захваљујемо жирију, свим такмичарима и њиховим професорима на великом труду и залагању.  Треће меморијално такмичење дувача и камерних ансамбала “Миле Пауновић” је ове године и поред лоших временских услова и целокупне ситуације  и тешкоћа везаним за финансије самог такмичења, окупило већи број учесника него прошле године. Жеља нам је да наредних година окупимо још већи број учесника овог лепог меморијалног такмичења, да наставимо да ширимо позитивне вибрације као и до сада и дигнемо све на још виши ниво.

Према пропозицијама наступало се са ограниченим временом трајања наступа сваког од такмичара по  следећим категоријама:

• Преткатегорија: 2007. и млађи – 8 минута
  • I   категорија: 2005. и млађи – 10 минута
  • II  категорија: 2003. и млађи – 12 минута
  • III категорија: 2001. и млађи – 15 минута
  • IV категорија: 1999. и млађи – 20 минута

Категорије и максимално трајање програма за камерне ансамбле:

• I  категорија: Ученици основног музичког образовања – 10 минута
  • II категорија: Ученици средњег музичког образовања – 15 минута

Такмичари се награђују на основу оствареног броја бодова. Максималан број бодова је 100.

Лауреат Трећег меморијалног такмичења “Миле Пауновић”  са освојених максималних 100 поена понео је талентовани Добривоје Мамутовић из Врања који је у класи проф. Владице Васића.

• Прву награду освојили су сви такмичари који су оцењени између 95.00 и 100 поена.
    1. Добитник Лауреата, трубач Добривоје Мамутовић из Врања, класа проф. Владице Васића.
    2. Добитник пехара за најбољи кларинет такмичења – Силистар Демировић из Врања, класа проф. Александра Павловића.
    3. Добитница пехара за најбољу флауту такмичења – Исидора Петронијевић из Гроцке, класа проф. Тијане Јовев.
    4. Добитник пехара за најбољи камерни састав – Камерни састав “Џентлмени” из Кладова у класи проф. Предрага Тасића.
    5. Златна медаља – трубач Јовану  Милошевић из Параћина, класа проф. Александра Гајића.
    6. Златна медаља – трубач Никола Трајчевски из Параћина, класа проф. Александра Гајића.
    7. Златна медаља – трубач Давид Сурдановић из Неготина, класа проф. Предрага Тасића.
    8. Златна медаља – кларинет, Стефан Прусац из Зајечара, класа проф. Милоша Поповића.
    9. Златна медаља – трубач Лазић Димитрије из Параћина, класа проф. Александра Гајића.
    10. Златна медаља – флаута, Николина Ивковић из Гроцке, класа проф. Тијане Јовев.
    11. Златна медаља – трубач, Шериф Касемовић из Врања, класа проф. Владице Васића.
  • Другу награду освојили су сви такмичари који су остварили између 90.00 и 94.99 поена.
  • Трећу награду освојили су сви такмичари који су остварили између 85.00 и 89.99 поена.
  • Похвалу су освојили сви такмичари који су остварили између 75 поена.

Преглед према освојеним поенима: