Обележена 158. годишњица рођења Стевана Мокрањца

Неготину је и овог 9. јануара био у знаку Стевана Мокрањца и 158. годишњице његовог рођења.

У част овог славног композитора, чије име носи сам Наша школа, Дом културе је у његовој родној кући приредио богат програм. После резања славског колача, Делегације Школа и установа које нос име овог прослављеног суграђанина, као и представници локалне самоуправе, положили су венце на споменик Стевана Мокрањца. Прослава је Настављена промоцијом 15. броја часописа “Мокрањац” који су представили проф. др. Соња Маринковић и новинар Ново Томић. За музички део овог догађаја били су задужени наставници наше школе који су одржали концерт управо у простору Мокрањчеве родне куће. Наступили Су виолинисти Иван Костић, Милош Маринковић, ја Владимир Пешић, гитаристи Ана и Драган Данесковић, Златко Јовановић, на хармоници и Биљана Добрић на клавиру.