MASTER KLASA U UMETNIČKOJ ŠKOLI “STEVAN MOKRANJAC” U NEGOTINU

Sergio

Magistar trube, Sergio Arrue Domingo, održaće 13. i 14.02.2017. master klasu sa učenicima naše škole.

Sergio Arrue Domingo, je rođen u mestu Benaguacil(Valencia), 21.12.1989. godine.

Počeo je da uči muziku u svom rodnom gradu sa 7 godina. Nakon srednje škole, otišao je u Musikene(San Sebastián), kod profesora  Luís Gonzalez Martí, Reinhold Friedrich, Javier Simó.

Školske 2011/12. je dobio Erasmus  stipendiju, na “Hochschule für Musik” u Detmold-u, kod profesora Max Sommerlhalder.

Član je nacionalnog orkestra Catalan I orkestra svog grada, kao prva truba.

Nastupao je na jazz festivalu “Jazzaldia” sa škotskom grupom  Belle&Sebastian, na njihovoj škotskoj turneji. U svojoj karijeri, imao je prilike da svira sa svetskim majstorima trube kao što su: Pacho Flores, Eric Aubier, Fritz Damrow, David Llavata, Didier Bousquet I drugi.

Kao volonter projekta “vuramusicproject”, bio je u mestu Moyo (Uganda), gde je osnovao muzičku školu uz podršku  NGO solidarios con Arua.

Master diploma je stekao u Leopold Mozart Zentrum(Augsburg) kod profesora Uwe Kleindienst I specijaliste na baroknoj trubi Moritz Görg.